Az alábbiakban Vitorlázó Barátainkról olvashattok.
A lista természetesen nem teljes és ABC sorrendben szerkesztett.
Carl Zaniboni, Carly és a gyerekek
Hírük megelőzte őket! Egy német fiútól hallottam róluk még Sisimiutban, majd egyszer csak megérkezett egy férfi és megkérdezte, hogy én vagyok-e Zoltán és tud-e valamit segíteni a hajó felkészítésében. Ő volt Carl. Carlyval a feleséggel és három aprócska gyerekkel hajóznak egy 65 lábas vas vitorlással. Együtt hajóztunk át az Északnyugati átjárón. Kalandjaikról weblapjukon olvashattok.
http://saltykisses.net
Erik de Jong
Erik nem viking, hanem egy holland fiatalember, aki az USA-ban él, hajótervező mérnök és remek vitorlázó. Saját hajóját, az 51 lábas Bagheera-t, maga tervezte, kifejezetten az északi tengerekre. Vele együtt hajóztunk át az Északnyugati átjárón. Útjaira szívesen visz magával vendégeket.
http://bagheerasailing.com/
Frances Brann és Krystina Scheller
Mi csak úgy neveztük Őket: „A Sárkányok”, hisz a hajójuk neve: „Snowdragon2”. Grönlandon találkoztunk velük először, s lássuk be, nem gyakori arrafelé, hogy két nő vigyen egy hajót. Ők azonban vérbeli profi vitorlázók. Az a mondás se véletlenül hangzott el: „A Sárkányok sosem alszanak!” Velük együtt hajóztunk át az Északnyugati átjárón.
https://snowdragon2.files.wordpress.com/2014/06/gamcoldwatercutter-for-blog.pdf
Grant és Pascale
Grant-tel és Pascale-lal Grönlandon találkoztunk és Arctic Kanadában ismerkedtünk meg. Új Zélandon élnek és szeretik az Arctic világát. Legutóbb a North Western Passage-ban a Terror és Erebus Bay-ben futottunk össze. Hihetetlen találkozás volt, olvassátok el a naplónkban ! Most új kihívások elé néznek, ugyanis nemsokára három főre bővül a család.
Horváth Attila
Attila a családjával egy saját építésű 37 lábas alumínium hajóval vitorlázik a nagyvilágban. 2015 novemberében Új-Zélandról tértek haza. Érdekfeszítő és tanulságos beszámolójuk a honlapjukon olvasható.
https://dorahajo.wordpress.com
Járai Tamás
Járai Tomi vitorlázott velünk Grönlandon és sokat segített Maia hajónk kommunikációs rendszerének fejlesztésében is. Nem csak vitorlázó és sikeres cégvezető, hanem rádió amatőr és a MJA oktatója is. Ha egyszer a fedélzetre lép, akkor ott új fogalmat nyer a „hajókonyha”!
www.linteum.hu
Komjáti Ferenc Totó
Totó régi barátunk és amolyan tengeri beteg vitorlázó. Vitorlázott már velünk az Adrián és Grönland nyugati partjainál is. Mind e mellett Totó igazi erőssége a fényképészet és az operatőri munka. Épp egy rövidfilmen dolgozik, amely a mi Északnyugati átjárón való átkelésünkről fog szólni.
www.cinegraph.hu
Légrádi Márk
Márk mert nagyot álmodni, és a „Vitorlás földkerülés egy nemes célért 2016-2019” programja keretében beteg gyermekek számára szeretne adományokat gyűjteni. A 44 lábas hajó már épül, az útitárs programban pedig akár hosszabb-rövidebb távra csatlakozni is lehet hozzá.
www.foldkerules.hu
Manu Wattecamps-Etienne
Manu-vel az Északnyugati átjáróban találkoztunk, ahol Ő La Chimére nevű hajójával egyedül vitorlázott. A képen látható hajója azóta sajnos elsüllyedt, de Manu igazi túlélő. Tőle tanultuk a bacon-ös kakukkfüves, tükörtojásos palacsinta elkészítését, ami azóta is családunk nagy kedvence.
Méder Áron
Áron külön utakon jár, és ezek az utak nem mindennapiak. Jó, hogy vannak ilyen vállalkozó szellemű emberek, különben még mindig lapos korongnak gondolnánk a földet.
oceansailing.meder.hu www.meder.hu
Seres István, Serkó
Serkóval voltunk először az Adrián. Bokor Imre Rebell hajójávalval kalandoztunk, de ez még 1995-ben történt. Serkó korábban hivatásos tengerész volt, majd Bokor Imrével együtt tanított tengeri navigációt, jelenleg pedig a MJA képzésein és a Balatonon is oktat.
Szabó Dénes, Szlatki Katalin és Szabó Álmos
Dénesék vitorlázó családi barátaink. 2013-ban Zoli és Dénes kettesben hajóztak át Izlandról Grönlandra. Weblapjukon élvezetes beszámolókat olvashattok mind az adriai, a földközi tengeri, a karibi és az USA keleti partjai mentén tett vitorlás kalandjaikról.
www.melamphyrum.hu
Tóth Tamás
Tamás a saját építésű hajóra szavazott, így született meg egy kemény és a viszontagságokat nagyon jól viselő hajó, mely a Norvik nevet kapta. Tamás és hajója az elmúlt években megkerülték a földet. Földkerülésük részletes krónikáját a
www.norvikinfo.com honlapon olvashatjátok.
www.norvikinfo.com
Varró István
István szintén Bokor Imrétől tanult vitorlázni. Ibex nevű vitorlásával – mely egy regény béli kalózhajóról kapta a nevét – sok érdekes kalandban volt már része. István 2014-ben a Dóra hajóval már átkelt az Atlanti Óceánon. Útjairól a weblapján olvashatsz bővebben.
http://ibex.uw.hu/ibex.html
Vass Tibor
Vass Tibor a Magyar Jacht Akadémia alapítója és vezetője, a 2000.-évi Odysseus Expedíció megálmodója. Elméleti és gyakorlati tanfolyamokat egyaránt vezet. Jó oktató, és nagyon magas szintű képzéseket tart. Mi egy túléléstechnikai, valamint két rádiós (ROC és LRC) képzésen tanultunk nála. Tibor 1974 óta járja a tengereket, hajózott mérföldjeinek száma több, mint a Föld kerületének 9-szerese.
www.mja.hu